Provedena 2. radionica IGRAJ SVOJU IGRU projekta STEM(ajmo!)

U sklopu projekta  STEM(ajmo!), čiji je nositelj Centar tehničke kulture Rijeka, u prostorima koje koristi udruga, provedene su 2 radionice pod kodnim imenom “Igraj svoju igru”. Radionica bila je namijenjena grupi učenika 5. i 6. razreda osnovne škole koja je održana dana 2.5.2023. i 9.5.2023. godine.

Učenici osnovnih škola sudjelovali su u inspirativnoj radionici koja im je omogućila da stvore vlastite računalne igre koristeći popularno Pygame Zero okruženje. Ova inovativna radionica, koja se održala u sklopu projekta STEM(A)JMO, pokazala se kao iznimno uspješna i inspirirala mlade umove da se zainteresiraju za programiranje i razvoj računalnih igara.

Pygame Zero, jednostavno i intuitivno okruženje za razvoj računalnih igara, postalo je omiljen izbor učenika zbog svoje lakoće korištenja i mogućnosti stvaranja zabavnih i kreativnih igara. Osigurali smo potrebne računalne resurse i stručnog voditelja kako bi učenici mogli u potpunosti iskoristiti mogućnosti ovog okruženja.

Tijekom radionice, učenici su naučili osnove programiranja i razumijevanje koncepta igara. Kroz interaktivne vježbe, otkrili su tajne stvaranja igara, uključujući upravljanje likovima, detekciju sudara, prikaz grafike i zvuka te upravljanje igrom. Stručno vodstvo je pružilo smjernice i podršku kako bi učenici mogli pretvoriti svoje ideje u stvarnost.

“Tijekom radionice, učenici su pokazali iznimnu kreativnost i entuzijazam u stvaranju vlastitih igara”, rekao je Dejan Drabić, voditelj radionice. “Bilo je zadivljujuće vidjeti kako su brzo usvojili osnove programiranja i primijenili ih na svoje projekte. Njihova maštovitost i inovativnost su zaista inspirativni.”

Učenici su imali priliku raditi samostalno ili u timovima, što im je omogućilo suradnju i razmjenu ideja. Kroz tu interakciju, stvorili su širok spektar zanimljivih primjera. Neki su učenici čak dodali vlastite likove i zvukove kako bi njihove igre bile još osobnije i zanimljivije.

Radionica je potaknula učenike da razmišljaju kreativno, logički i analitički, pružajući im priliku da razvijaju vještine koje su važne ne samo za programiranje, već i za općenitu upotrebu u svakodnevnom životu.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Projekt je sufinancirao Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Sadržaj objave isključiva je odgovornost korisnika.

Posted by Dejan Drabić